اطلاعات جامع در مورد ماهی گاراروفا

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

اطلاعات جامع در مورد ماهی گاراروفا 

صحبت از یک نوع ماهی به نام دکتر فیش ویا همان fish spa است که نام علمی آن گارا روفا است.
روش جدیدی برای از بین بردن کک ومک - درمان خشکی پوست- شفاف کردن پوست و بردن لکه ها در مجتمع بهداشتی دکتر ماهی در مالزی مورد استفاده قرار گرفته که ظرف یک سال به موفقیت بینظیری دست یافته است که با توجه به موفقیت او مشابه این مجتمع به مجتمع های مشابه به صورت قارچی در سراسر ژاپن و کره افتتاح شدند. روش درمان این گونه است که فرد داخل استخری با آب گرم می رود که داخل آن ماهی هایی بدون دندان بین ۳ تا ۴ سانتی متر به پوست فرد حمله می کنند و شروع به مکیدن پوست او می کنند و لایه رویی پوست او را می خورند. آب استخربعد از هر استفادهای تصفیه می ود تا میکروبها به نفر بعدی انتقال پیدا نکند. این روش در اصل در ترکیه استفاده می شده است.

يکی از موسسه های درمان بيماريهای پوستی در مالزی بيماران خود را با روشی کاملا طبيعی و با کمک نوعی ماهی زنده رودخانه ای درمان می کند.
استفاده از ماهي جونده موسوم به دکتر ماهي،روشي جديد براي درمان امراض پوستي است و مردم کشورهای آسيايی مانند مالزی، سنگاپور ، ژاپن،کره جنوبی و ترکيه از اين روش استقبال کرده اند.
ماهي جونده يا دکتر ماهي با نام علمي "گارا روفا" با جويدن نقاطی از پوست بدن که دچار عارضه هايی مانند التهابات مزمن پوستی يا اگزما هستند به درمان بيماری کمک می کند.
ماهی جونده می تواند پوست های زبر و خشن را با دندانهای خود به پوست نرم و لطيف تبديل کند.
زيستگاه اصلی اين ماهی رودخانه ای ترکيه ، ايران ، سوريه و عراق است ، خانم لئونگ از مسئولان موسسه دکتر ماهي کوالالامپور میگوید بيمارانی که برای درمان به موسسه دکتر ماهی مراجعه می کنند ، قبل از وارد شدن به حوضچه هايی که ماهی ها در آن قرار دارند ،‌ بدن خود را ضد عفونی می کنند.
افرادی که دارای امراض پوستی هستند زير نظر متخصصان اين مرکز تحت مداوا قرار می گيرند و چگونگی و طول دوره درمان افراد متفاوت است.
در موسسه دکتر ماهي ، با توجه به نوع امراض پوستي و اينکه درکدام قسمت بدن باشد حوضچه هاي اب عمومي و خصوصي در نظرگرفته شده است.
بيشتر افراد نخستين بار است که به اين مرکز مراجعه مي کنند که مشکلات برخي از انان جدی تر است.
يکي از بيماراني که به موسسه دکترماهي امده بود در مصاحبه گفت ابتدا خيلی برای من عجيب بود اما خيلی سريع متوجه شدم که ماهيها به طرزي عجيب شروع به جويدن پوست هاي زايد بدن من کردند.
هر شخص بيمار با پرداخت 55 رينگيت معادل بیست هزارتومان براي نيم ساعت از اين حوضچه ها استفاده و با روشي کاملا طبيعي بيماري پوستي خود را درمان مي کند.

زیستگاه (درایران ) :رودخانه های مرکزی ایران ، به دلیل گرم بودن و شوری آب بیش از اندازه رودخانه های جنوب و نواحی گرمسیر ایران در این مناطق یافت نمیشود و بیشتر در رودخانه های مرکزی ایران یافت میشود 
حدوداً در دمای 18 الی 23 درجه سانتیگراد زندگی میکند 
آبهای شور را نمیپسندد و در آبهایی با ph خنثی ماهی شاداب تر و سرحال تر است 
معمولاً هر نوع غذایی را میپسندد و از نظر غذایی مانند کتفیش است و در شرایط مناسب حداکثر تا 10سانتیمتر رشد میکند این ماهی را در آکواریوم نمیتوان نگهداری کرد چون در آبهای روان و دارای جریان زندگی میکند 
تکثیر این ماهی در استخر ها امکان پذیر است

 

 

درباره ما

ایران فیش اسپا

تولید تخصصی یونیت های فیش اسپا 

طراحی و اجرای سالن های فیش اسپا

پشتیبانی مداوم و طولانی مدت

ارسال به تمامی نقاط کشور

شماره تماس: 02166389638 -- 02166389639

شماره موبایل: 09126027507

 

Google Maps

تماس با ما

  • دفتر نواب : تهران- خ سلسبیل بالاتر از سپه ک صرافی زنجانی پ 36
  • iranfishspa@gmail.com
  • موبایل: 09126027507
  • دفتر نواب : 02166389638 -- 02166389639

ساعات کاری

  • شنبه تا پنجشنبه 9 تا 17

Search